Próbna Matura z Operonem

Sprawdzony i skuteczny sposób na przygotowanie maturzystów do Matury 2021

Operon

 

Próbna Matura z Operonem to ogólnopolska akcja, w ramach której przeprowadzamy próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całym kraju. Łączymy doświadczenie w obszarze edukacji i wiedzę ekspertów, by tworzyć unikalny system przygotowań do matury. Próbny egzamin maturalny organizujemy od 2007 r. Co roku przystępują do niego tysiące szkół z całej Polski.
 

W związku z pandemią COVID-19 szkoły zgłoszone do Próbnej Matury z Operonem piszą egzaminy w możliwym dla szkoły terminie. Decyzję dotyczącą daty egzaminów podejmuje Dyrekcja szkoły zgodnie z wytycznymi MEN.

Arkusze wraz z odpowiedziami nie są w tym roku publikowane na stronach internetowych oraz w serwisach Wydawnictwa Operon. Zostały przekazane do wyłącznej dyspozycji Dyrektorów szkół zgłoszonych do projektu.

W związku z trwającą pandemią w bieżącym roku szkolnym egzaminy maturalne będą przeprowadzone na podstawie zaktualizowanych wymagań egzaminacyjnych.

Od 1 lutego wprowadzono możliwość organizowania próbnych egzaminów na terenie szkoły. Minister Edukacji i Nauki w wypowiedzi dotyczącej bieżącej sytuacji w szkołach zaznaczył, że „w szkołach będzie można zorganizować, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu państwowego, tzw. egzaminy próbne”.

Od 2 lutego wszystkie szkoły zgłoszone do Próbnej Matury z Operonem mogą bezpłatnie pobrać dodatkowe arkusze w wersji elektronicznej, dostosowane do nowych wymagań egzaminacyjnych. Arkusze zostały opublikowane na stronie egzaminy.operon.pl i są one dostępne po zalogowaniu do wyłącznej dyspozycji Dyrektorów szkół zgłoszonych do egzaminu próbnego. Apelujemy, aby arkusze były udostępniane jedynie w celu przeprowadzenia egzaminu. Oprócz arkuszy otrzymują Państwo karty odpowiedzi i transkrypcje nagrań z języków obcych, klucze odpowiedzi oraz kartoteki. Wyniki z próbnego egzaminu mogą Państwo wprowadzać do naszego panelu, dzięki czemu możliwe jest zweryfikowanie postępów maturzystów. Zachęcamy do przeprowadzenia II edycji Próbnej Matury w Państwa szkole w dowolnie wybranym przez Państwa terminie. Wierzymy, że rozwiązanie zadań opracowanych przez Operon pozwoli uczniom lepiej przygotować się do państwowego egzaminu i zmotywować do nauki.

Zapisy trwają do 30 czerwca 2021 r. – nadal mogą Państwo zgłosić swoją szkołę do Próbnej Matury z Operonem!

 

Nowość
– próbna matura z informatyki! 

Jesteśmy jedynym wydawnictwem na polskim rynku, które oferuje próbne arkusze maturalne z informatyki! Więcej informacji TUTAJ.

 

Kompleksowy program przygotowań do matury składa się z trzech etapów:

1.     Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem

2.     Udostępnienie dyrektorom szkół raportów z wynikami Próbnej Matury, uzupełniony o plan powtórzeniowy dla każdej klasy

3.     II edycja Próbnej Matury, służąca weryfikacji postępów w nauce, od 2 lutego 2021 r.

Aby wziąć udział w programie, szkoła deklaruje liczbę maturzystów, którzy mają przystąpić do Ogólnopolskiej Próbnej Matury z Operonem.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tegorocznej edycji.

 

Informacja dla uczniów:

Arkusze wraz z odpowiedziami nie zostaną w tym roku opublikowane na stronach internetowych oraz serwisach Wydawnictwa Operon. Będą przekazane do wyłącznej dyspozycji Dyrektorów szkół zgłoszonych do projektu.