W dniach 21–24 listopada 2023 r. została przeprowadzona Próbna Matura z Operonem.Cieszymy się, że do tegorocznej edycji zgłosiły się tysiące szkół, dzięki którym egzamin próbny miał wymiar ogólnopolski. Dziękujemy Państwu serdecznie za tak liczny udział i współtworzenie wydarzenia. Każdy dzień przybliża nas do majowych egzaminów, dlatego nie zwalniając tempa, przypominamy, z jakich pomocy warto jeszcze skorzystać. Poniżej odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

banner pm

Z jakich pomocy warto skorzystać, przygotowując uczniów do matury?

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział Państwa szkoły w tegorocznej Próbnej Maturzez Operonem. Wierzymy, że dzięki tej próbie uczniowie będą lepiej przygotowani i zmotywowani do nauki do egzaminu państwowego.

Szkołom biorącym udział w egzaminie próbnym zostaną udostępnione dodatkowe, bezpłatne arkusze (w wersji elektronicznej PDF) 7 marca 2024 r. do przeprowadzenia II edycji egzaminu w celu weryfikacji postępów uczniów. Nie jest wymagane kolejne zgłoszenie szkoły. II edycja Próbnej Matury z Operonem jest darmowa – objęta fakturą za udział w egzaminie próbnym wystawioną przy edycji jesiennej.

O czym warto pamiętać? Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące egzaminu próbnego:

Kto może wprowadzać wyniki z grudniowej edycji Próbnej Matury z Operonem i do kiedy?
Wyniki może wprowadzić ze swojego konta Operon każdy nauczyciel, który ma przypisaną odpowiednią szkołę (zgłoszoną do egzaminu próbnego). Aby wprowadzić wyniki, wystarczy kliknąć TUTAJNadal mają Państwo możliwość wprowadzania wyników uczniów do panelu, który będzie otwarty do końca roku szkolnego, z przerwą od 28 do 31 marca (w tych dniach będzie generowany raport ogólnopolski).

Kiedy zostanie udostępniony raport ogólnopolski?
31 marca 2024 r. będzie udostępniony raport ogólnopolski. Jeśli chcą Państwo, aby wyniki uczniów zostały w nim uwzględnione, należy je uzupełnić do 28 marca. W dniu udostępnienia raportu ogólnopolskiego panel zostanie ponownie uruchomiony. Zachęcamy do wprowadzenia wyników.

Gdzie znajdują się zasady oceniania arkuszy egzaminacyjnych?
Zasady oceniania znajdują się na koncie osoby dokonującej zgłoszenia.

W jaki sposób mogę wygenerować raporty dotyczące wyników uczniów, klasy lub szkoły?
Z darmowymi raportami można zapoznać się w panelu po wprowadzeniu wyników.
 

infografika pm

 
Co jeszcze może pomóc w przygotowaniach do tegorocznej matury?
Na uzyskanie dobrych wyników na maturze składa się wielomiesięczna praca Państwa i uczniów. Pomocą w planowaniu nauki i powtórek są dobrze znane i sprawdzone publikacje– vademecum, repetytoria i arkuszePublikacje będą przydatne do użytku w klasie, a także indywidualnie – w domu.Wśród publikacji przygotowujących do matury z języka polskiego w tym roku znajdą Państwo dwie nowości: Konteksty i Maturę ustnąZachęcamy do zapoznania się z nimi w naszej Księgarni internetowej.

publikacje do pm

Dziękujemy za zapisanie szkoły do tegorocznej edycji Próbnej Matury z Operonem i zapraszamy do udziału również w przyszłym roku szkolnym!