Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestaw dodatkowych arkuszy maturalnych. Są one dostępne wyłącznie dla szkół, które uczestniczyły w listopadowej edycji Próbnej Matury z Operonem w roku szkolnym 2023/2024To kolejna okazja, aby sprawdzić poziom wiedzy uczniów i wypracować z nimi strategię rozwiązywania zadań maturalnych w warunkach identycznych, jak na egzaminie państwowym.

baner pm

II edycja Próbnej Matury z Operonem w dogodnym terminie

Na ostatniej prostej przed egzaminem państwowym warto ponownie zweryfikować kompetencje maturzystów. Dla uczniów to jeszcze jedna szansa na oswojenie się z oficjalną formułą matury i opracowanie właściwej strategii na rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych.

Dlatego dla wszystkich szkół, które wzięły udział w Próbnej Maturze z Operonem w listopadzie 2023 r., przygotowaliśmy zestaw dodatkowych arkuszy maturalnychUmożliwia on przeprowadzenie powtórnego egzaminu maturalnego w dogodnym dla szkoły terminie. Można go pobrać po zalogowaniu się na stronie egzaminy.operon.pl na konto osoby, która zgłaszała szkołę do Próbnej Matury z Operonem 2023/2024.

Zestaw arkuszy II edycji PMO zawiera:

  • arkusze z języka polskiego,
  • arkusze z matematyki,
  • arkusze z języka obcego,
  • arkusze z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

 
Konkretne wskazówki do dalszych maturalnych powtórek  

Nauczyciele, którzy pobiorą arkusze II edycji Próbnej Matury z Operonem, otrzymają dostęp do panelu do wprowadzania wyników.Umożliwia on wygenerowanie raportów indywidualnych dla ucznia oraz dla całej klasy. Będzie to cenna wiedza, która dostarczy wskazówek do dalszej pracy dla uczniów na końcowym etapie edukacyjnym.

Na dwa miesiące przed maturą państwową warto zapewnić uczniom praktyczny trening rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych. To najlepszy sposób, aby szybko zdiagnozować, które działy lub zagadnienia wymagają jeszcze powtórki. Im więcej arkuszy rozwiążą maturzyści, tym lepiej oswoją się z formułą egzaminu. To doda im pewności siebie i zaoszczędzi dodatkowego stresu na maturze w maju. W księgarni Operonu znajdą Państwo publikacje dostosowane do aktualnych wymagań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Materiały do przygotowań do matury z języka polskiego

Ponadto przypominamy, że wciąż mogą Państwo pobrać materiały do matury ustnej z języka polskiego. Są one dostępne w dwóch formach: dla ucznia i dla nauczyciela. W materiałach znajdą Państwo 30 zestawów egzaminacyjnych do przeprowadzenia próbnego egzaminu ustnego. Każdy zestaw składa się z pytania jawnego, pytania niejawnego oraz z propozycji dwóch pytań do rozmowy z egzaminowanym.

Przydatne w powtórkach przedmaturalnych przykładowe odpowiedzi na wszystkie 110 pytań jawnych oraz zbiór informacji i ćwiczeń dotyczących kontekstów znajdą Państwo w publikacjach „Matura ustna”  i „Konteksty”.

Trzymamy kciuki za skuteczne przygotowania do nadchodzącej matury.