Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty już za nami. Uczniowie czekają na zakończenie roku szkolnego i podsumowanie ich pierwszego etapu edukacji. Aby wspomóc dzieci w ich dalszym rozwoju i przekazać im wskazówki niezbędne do dalszej pracy, warto wprowadzić wyniki do panelu.

 

Trzecioklasiści ze szkół podstawowych rozwiązujący arkusze OSKT po raz pierwszy brali udział w tak poważnym sprawdzianie. Dlatego z niecierpliwością czekają na jego wyniki. Bardzo ważne jest, by zostały one przekazane najmłodszym w pozytywny, atrakcyjny i motywujący sposób. Z tego powodu po sprawdzianie został uruchomiony panel do wprowadzania wyników.  Mogą Państwo również za jego pomocą wygenerować informację zwrotną w formie indywidualnych listów, zawierających elementy oceniania kształtującego.

Wprowadzenie wyników do panelu – jak to zrobić?

oskt wyniki

Aby wprowadzić wyniki OSKT do panelu, należy:

  • kliknąć w powyższy baner;
  • zalogować się na swoje konto Operon;
  • po zalogowaniu się wejść w zakładkę „wprowadź wyniki”;
  • wpisać wyniki uczniów swojej klasy – i gotowe!

 
Sprawdzian daje możliwość zebrania dużej ilości informacji o uczniach, klasie i szkole. Interpretacja wyników ma ogromne znaczenie dla dalszej pracy rozwojowej – pomaga wyciągnąć wnioski i sformułować wskazówki do dalszej pracy.
 

Diagnoza umiejętności uczniów

Główny cel Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty to wsparcie nauczycieli w odpowiedniej diagnozie umiejętności uczniów. Wprowadzenie wyników do panelu umożliwi  Państwu udzielenie obszernej i rzetelnej informacji zwrotnej o każdym dziecku. Dzięki temu uczniowie dowiedzą się, z czym radzą sobie dobrze, a z czym słabiej. A Państwo będą mogli wykorzystać ich rezultaty w opracowaniu końcowych ocen opisowych oraz przekazać wytyczne diagnostyczne nauczycielom klas czwartych.

W przypadku najmłodszych uczniów bardzo ważny jest sposób przekazania zindywidualizowanej informacji zwrotnej. Dlatego mogą Państwo skorzystać ze sprawdzonego pomysłu, jakim jest wykorzystanie wzoru listu dla każdego z uczniów. Szczegółowe informacje na temat listu znajdą Państwo w artykule „OSKT – wsparcie dla uczniów i korzyści dla nauczyciela”.

 
Raporty i rankingi

Udział w sprawdzianie to dobrowolne działanie podnoszące efektywność pracy szkoły. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty pozwala szkole zapisać się w rankingu ogólnopolskim i wojewódzkim. Państwa placówka otrzymuje szczegółowe raporty z wynikami szkoły, klasy i ucznia – to cenna informacja o stopniu przygotowania uczniów, a także o profesjonalizmie kadry nauczycielskiej.

Corocznie publikowane rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie dają możliwość zestawienia wyników szkoły z innymi placówkami. To dobra okazja do porównania poziomu zdawalności sprawdzianu na tle kraju oraz skuteczny sposób na promocję szkoły.

Szczegółowe informacje o Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem znajdą Państwo TUTAJ.