Nowości Operon

Sprawdzian na podsumowanie edukacji wczesnoszkolnej

Mamy już kwiecień! To znak, że Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie zdążyli Państwo zgłosić uczniów swojej szkoły do tego ogólnopolskiego wydarzenia, nic straconego – zapisy trwają! Zachęcamy, by podsumować etap edukacji wczesnoszkolnej w sposób, dzięki któremu dziecko dostrzeże swoje postępy i będzie lepiej zmotywowane do dalszej nauki.

  

Sprawdzian z przewodnikiem – Bratkiem, opracowany z myślą o najmłodszych uczniach

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem jak co roku odbędzie się z Bratkiem – przewodnikiem wspierającym dzieci podczas tego ważnego dla nich wydarzenia. Jego obecność oswaja i rozładowuje stres odczuwany przez uczniów podczas sprawdzianu. Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresujących jest niezwykle przydatna. Zapoznanie dzieci z technikami relaksacyjnymi stanowi jeden z atutów i wyróżników OSKT.

Bratek towarzyszy dzieciom przed sprawdzianem i po jego zakończeniu. Występuje w:

  • filmie wyświetlanym przed rozpoczęciem sprawdzianu – prowadzi zabawę i relaksację, która obniża poziom stresu u trzecioklasistów;
  • bajce terapeutycznej „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów” – to baza do rozmowy o mocnych i słabych stronach oraz o odczuwaniu dumy z postępów, przeprowadzanej przez nauczyciela z uczniami po sprawdzianie.

 
Forma OSKT sprawia, że uczniowie wspominają sprawdzian pozytywnie i jest on dla nich nowym, ale jednocześnie ciekawym przeżyciem.

Quizy Bratka do pobrania

OSKT odbędzie się 9 maja, jednak już dziś zachęcamy do przeprowadzenia z uczniami czytelniczego, matematycznego i przyrodniczego quizu Bratka. Niech będą one wprowadzeniem do majowego sprawdzianu. Quizy są dostępne do pobrania poniżej:

quiz
quiz
quiz

 
Jak dołączyć do OSKT?

Aby wziąć udział w OSKT, wystarczy zgłosić szkołę poprzez konto Operon na stronie egzaminy.operon.pl. Do zapisanych szkół wysyłane są wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia sprawdzianu. Szkoły przystępujące do sprawdzianu otrzymują:

  • drukowane arkusze sprawdzianu z języka polskiego, matematyki i przyrody dla wszystkich uczniów klas III;
  • karty oceniania kształtującego, dzięki którym szybciej przygotują Państwo końcową ocenę opisową ucznia. Umożliwiają one również stworzenie indywidualnych listów do ucznia;
  • przykłady ćwiczeń wzmacniających badane kompetencje;
  • prosty system do wprowadzania wyników i generowania informacji zwrotnej zgodnej z zaleceniami oceniania kształtującego;
  • sprawdzian przyjazny dziecku z elementami relaksacyjnymi;
  • zadanie sprawdzające kompetencje słuchania ze zrozumieniem.

 
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie egzaminy.operon.pl.
 

button

Inne serwisy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies .
Copyright 2024 © Wydawnictwo Pedagogiczne Operon
skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 679 02 02
58 679 00 00

Napisz do nas
info@operon.pl