Co należy zrobić, aby otrzymać raporty indywidualne dla ucznia, klasy i szkoły po grudniowym Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z Operonem? Wystarczy skorzystać z panelu do wprowadzania wyników. Na koniec marca poznamy ogólnopolskie i wojewódzkie rezultaty, jakie osiągnęli ósmoklasiści. To ważny materiał diagnostyczny, który usprawnia przygotowania do egzaminu państwowego. Niedawno zostały też udostępnione arkusze II edycji egzaminu próbnego.

 

Raporty – materiał diagnostyczny i plan powtórkowy dopasowany do uczniów 

Uczniowie, którzy wzięli udział w tegorocznym Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty, sprawdzali swoje kompetencje z zakresu języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin odbywał się zgodnie z wymaganiami i procedurami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  

Na stronie egzaminy.operon.pl wciąż można wprowadzać wyniki do panelu, dzięki któremu przygotowania do egzaminu państwowego mogą być łatwiejsze. Umożliwia on wygenerowanie szczegółowych raportów indywidualnych dla ucznia, dla całej klasy i dla szkoły.

Raporty to cenny materiał diagnostyczny pozwalający Państwu na dopasowanie przygotowań do konkretnych uczniów i klas. Dzięki informacjom zawartym w raporcie mogą Państwo szybko zidentyfikować zadania, które sprawiły uczniom najwięcej trudności, a na tej podstawie – zaplanować dalsze powtórki do egzaminu.

baner PEO

Raporty oraz rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie

Ogólnopolskie wyniki egzaminu będą opracowane na podstawie wpisanych do panelu wyników wszystkich uczniów uczestniczących w projekcie. Zostaną one podane do publicznej wiadomości na koniec marca. Oczywiście poinformujemy wtedy Państwa o tym, jak z egzaminem próbnym poradzili sobie uczniowie w całej Polsce.

Czas dla ósmoklasistów na nadrobienie materiału 

Uczniowie mają jeszcze czas na nadrobienie ewentualnych braków. Ważne, aby pracowali konkretnie w tych obszarach, z którymi mają kłopot. Skupienie się tylko na tym, co powinni jeszcze powtórzyć, będzie owocowało lepszymi wynikami na egzaminie.

publikacje do peo

Uczniowie:

 
Publikacje Operonu są dostosowane do aktualnych wymagań podstawy programowej, a także odpowiadają kryteriom Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Uczeń może z nimi pracować w klasie oraz w trakcie indywidualnej nauki w domu. Pakiet publikacji jest dostępny w naszej księgarni internetowej.

Skutecznym narzędziem do powtórek dla uczniów jest też Platforma Operon dla ucznia. Jest ona dostosowana  do stylu nauki współczesnych nastolatków. Znajdą tutaj publikacje wspierające przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Zaletą aplikacji jest też  to, że wszystkie potrzebne materiały uczeń ma zawsze po ręką. Dzięki temu może uczyć się wszędzie i gdy tylko na to ma ochotę.