W dniach 5–7 grudnia został przeprowadzony Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem.Cieszymy się, że do tegorocznej edycji zgłosiły się tysiące szkół, dzięki którym egzamin próbny miał wymiar ogólnopolski. Dziękujemy Państwu serdecznie za tak liczny udział i współtworzenie wydarzenia. Przygotowania do egzaminu państwowego nie zwalniają tempa. Dlatego przypominamy, z jakich pomocy warto skorzystać. Są one dostępne dla szkół, które wzięły udział w grudniowym egzaminie próbnym. Poniżej odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

baner PEO

Z jakich pomocy warto skorzystać, przygotowując uczniów do państwowego egzaminu ósmoklasisty?

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział Państwa szkoły w tegorocznym Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z Operonem. Wierzymy, że dzięki tej próbie uczniowie będą lepiej przygotowani i zmotywowani do nauki do egzaminu państwowego.

Szkołom biorącym udział w egzaminie próbnym zostaną udostępnione dodatkowe, bezpłatne arkusze (w wersji elektronicznej PDF) 7 marca 2024 r. do przeprowadzenia II edycji egzaminu w celu weryfikacji postępów uczniów. Nie jest wymagane kolejne zgłoszenie szkoły. II edycja Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem jest darmowa – objęta fakturą za udział w egzaminie próbnym wystawioną przy edycji jesiennej.

O czym warto pamiętać? Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące egzaminu próbnego:

Kto może wprowadzać wyniki z grudniowej edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem i do kiedy?
Wyniki może wprowadzić ze swojego konta Operon każdy nauczyciel, który ma przypisaną odpowiednią szkołę (zgłoszoną do egzaminu próbnego). Aby wprowadzić wyniki, wystarczy kliknąć TUTAJ. Nadal mają Państwo możliwość wprowadzania wyników uczniów do panelu, który będzie otwarty do końca roku szkolnego, z przerwą od 28 do 31 marca (w tych dniach będzie generowany raport ogólnopolski).

Kiedy zostanie udostępniony raport ogólnopolski?
31 marca 2024 r. będzie udostępniony raport ogólnopolski. Jeśli chcą Państwo, aby wyniki uczniów zostały w nim uwzględnione, należy je uzupełnić do 28 marca. W dniu udostępnienia raportu ogólnopolskiego panel zostanie ponownie uruchomiony. Zachęcamy do wprowadzenia wyników.

Gdzie znajdują się zasady oceniania arkuszy egzaminacyjnych?
Zasady oceniania znajdują się na koncie osoby dokonującej zgłoszenia.

W jaki sposób mogę wygenerować raporty dotyczące wyników uczniów, klasy lub szkoły?
Z darmowymi raportami można zapoznać się w panelu po wprowadzeniu wyników.
 

infografika

 
Co jeszcze może pomóc w przygotowaniach do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty?
Na uzyskanie dobrych wyników na egzaminie ósmoklasisty składa się wielomiesięczna praca Państwa i uczniów. Pomocą w planowaniu nauki i powtórek poza egzaminem próbnym jest także seria publikacji przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty. Materiał podano w nich w sposób syntetyczny i przejrzysty. W publikacjach uwzględniono zarówno wymagania oraz styl nauki uczniów, jak i potrzeby nauczyciela. Publikacje sprawdzą się do użytku w klasie, a także indywidualnie – w domu. Wśród publikacji znajdą Państwo:

  • repetytoria – zawierające pigułkę teorii, przykładowo rozwiązane zadania krok po kroku i zadania do samodzielnego rozwiązania, czyli wszystko, co niezbędne do praktycznego ćwiczenia przed egzaminem;
  • niezbędniki z teorią – zebrano w nich wiadomości potrzebne do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych w skrótowej i przyjaznej formie; zastąpią podręczniki (również te z poprzednich klas), do których uczniowie mogą nie mieć już dostępu;
  • arkusze z odpowiedziami – rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce.

 
księgarni internetowej Wydawnictwa Operon jest dostępny również pakiet publikacji przedmiotowych składający się z dwóch lub trzech publikacji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

publikacje do peo

Dziękujemy za zapisanie szkoły do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem i zapraszamy do udziału również w przyszłym roku szkolnym!