Próbna Maura z Operonem zbliża się wielkimi krokami! Ze względu na duże zainteresowanie przedłużamy możliwość zapisania szkoły do ogólnopolskiego wydarzenia – próby generalnej przed maturą 2024. Dzięki udziałowi w akcji mają Państwo możliwość przeprowadzenia matury próbnej na poziomie rozszerzonym aż z 11 przedmiotów! Przedłużyliśmy zapisy do 7 listopada!

baner przedmioty maturalne

Próbna Matura z Operonem – coroczna ogólnopolska próba generalna

Egzamin dojrzałości jest niezmiernie ważnym etapem w życiu każdego ucznia, decydującym o dalszej ścieżce edukacyjnej i zawodowej. Próbna Matura z Operonem to wydarzenie na stałe wpisane w szkolny kalendarz. Przystąpienie do kilku egzaminów dzień po dniu jest symulacją tego, czego maturzyści doświadczą w maju. Jak co roku, również dla tegorocznej edycji Próbnej Matury z Operonem został przygotowany harmonogram egzaminów, dzięki czemu uczniowie mogą przeżyć tzw. próbny maturalny maraton. Dla wielu maturzystów to pierwsza i niekiedy ostatnia próba generalna przed prawdziwym egzaminem dojrzałości.

W tym roku Próbna Matura z Operonem odbędzie się w dniach 21–24 listopada 2023 r. według następującego harmonogramu:

  • 21 listopada – język polski, na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
  • 22 listopada – matematyka, na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
  • 23 listopada – język angielski i język niemiecki, na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
  • 24 listopada – przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie.
baner pm

Główne korzyści z przystąpienia do egzaminu próbnego to:

  • dla szkoły: możliwość praktycznego sprawdzenia organizacji egzaminu;
  • dla dyrekcji: porównanie wyników egzaminu próbnego ze szkołami w całej Polsce;
  • dla nauczyciela: możliwość pobrania dodatkowych arkuszy, wprowadzenia wyników, przeprowadzenia w marcu 2024 r. II edycji egzaminu i weryfikacji postępów uczniów;
  • dla ucznia: szansa na oswojenie stresu związanego z egzaminem i mobilizacja do nauki.

 
Ostatnia szansa na zapisanie szkoły!

Zgłoszenia może dokonać dyrektor szkoły lub inna osoba przez niego upoważniona. Wystarczy zalogować się lub założyć konto na stronie www.konto.operon.pl, podając dane wymagane w formularzu logowania, oraz wypełnić formularz znajdujący się w zakładce „Moje zgłoszenia”. Potwierdzenie zgłoszenia jest wysyłane automatycznie na adres e-mail. Jedna szkoła może zostać zgłoszona do egzaminu tylko raz. Aby wziąć udział w egzaminie próbnym, dokonujący zgłoszenia deklaruje liczbę maturzystów, którzy mają przystąpić do Próbnej Matury z Operonem.

Zgłoszenia do Próbnej Matury z Operonem przyjmujemy do 7 listopada 2023 r. za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.

zapisz szkole

 
Więcej informacji na temat tegorocznej edycji egzaminu znajduje się na stronie egzaminy.operon.pl.