Nowości Operon

Próbna Matura z Operonem – wprowadzanie wyników

Dziękujemy za udział w tegorocznej Próbnej Maturze z Operonem! Cieszymy się, że od tak wielu lat razem tworzymy to ogólnopolskie wydarzenie. Wszystkich nauczycieli ze szkół zgłoszonych do tegorocznej edycji Próbnej Matury zachęcamy do wprowadzenia wyników i generowania raportów z podsumowaniem. Wszystkie szkoły biorące udział w wydarzeniu dzięki wprowadzeniu wyników mają szansę znaleźć się w rankingu ogólnopolskim. Przypominamy także o możliwości pobrania materiałów do przeprowadzenia Próbnej Matury Ustnej z języka polskiego.

Wprowadzanie wyników – korzyści dla nauczyciela i ucznia

Panel do wprowadzania wyników przez nauczycieli jest już dostępny na stronie egzaminy.operon.pl. Formularz do wpisywania wyników jest anonimowy – wyniki danego ucznia będą oznaczone jedynie jego numerem w dzienniku.

Uczniowie mogą także zobaczyć swoje wyniki na stronie wyniki.operon.pl po wprowadzeniu kodu. Kody dla uczniów w poszczególnych klasach są udostępniane na stronie egzaminy.operon.pl w sekcji „Zobacz wyniki swojej szkoły”. Kod zostaje wygenerowany dla każdego ucznia, którego wyniki zostały wprowadzone.

Po egzaminie próbnym uczniowie mogą sprawdzić, jak sobie poradzili z zadaniami. Arkusze wraz z zasadami oceniania będą dostępne dla uczniów na Platformie Operon. Wystarczy zalogować się na platformie, by bezpłatnie zapoznać się z odpowiedziami.

Po wprowadzaniu wyników otrzymają Państwo szczegółowe raporty dla klasy i indywidualne raporty dla każdego ucznia.

Aby wprowadzić wyniki, należy zalogować się na stronie egzaminy.operon.pl i wybrać zakładkę „wprowadź wyniki”. Moduł klucza interaktywnego (e-klucz) pozwala sprawdzać prace uczniów. Aby móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności, należy pamiętać o tym, że:

  • wprowadzenie wyników jest warunkiem koniecznym do otrzymania raportów;
  • wyniki wprowadzają nauczyciele po zalogowaniu się na platformie egzaminy.operon.pl; na swoim koncie trzeba mieć dodaną szkołę, w której odbywa się egzamin (nazwa szkoły musi być zgodna z nazwą szkoły zgłoszonej do Próbnej Matury z Operonem); należy zwrócić uwagę na to, że jeżeli nazwa placówki w ostatnim czasie została zmieniona, trzeba dokonać aktualizacji na własnym koncie;
  • wyniki można wprowadzać na dwa sposoby – ręcznie, wpisując w pola przy numerach zadań liczbę zdobytych punktów, lub automatycznie, korzystając z narzędzia, które nalicza punkty (nauczyciel wskazuje wariant odpowiedzi udzielonej przez ucznia);
  • każdy nauczyciel przedmiotu lub wytypowany przez dyrektora ze zgłoszonej szkoły może wprowadzić wyniki z dowolnego przedmiotu, logując się na swoim koncie w serwisie Operon.pl.

Do końca bieżącego roku szkolnego mają Państwo możliwość wprowadzenia wyników uczniów do systemu. Natomiast 29 marca 2024 r. nastąpi chwilowe zamknięcie panelu do wprowadzania wyników w celu wygenerowania raportu oraz rankingów ogólnopolskich. Panel do wprowadzania wyników zostanie ponownie włączony 31 marca i będzie dostępny do końca roku szkolnego. Wyniki wprowadzone po 29 marca nie będą liczyły się w rankingu ogólnopolskim.

Dzięki dostępowi do panelu przygotowania do egzaminu państwowego będą jeszcze skuteczniejsze. Generowane raporty są nie tylko cennym materiałem diagnostycznym, lecz także istotną informacją o postępach ucznia do przekazania rodzicom.

II edycja Próbnej Matury z Operonem

Szkołom biorącym udział w egzaminie próbnym zostaną udostępnione dodatkowe arkusze (w wersji elektronicznej PDF) 7 marca 2024 r. do przeprowadzenia drugiej edycji egzaminu w celu weryfikacji postępów uczniów.

Próbna Matura Ustna z Operonem – gotowe zestawy maturalne do pobrania

Zapraszamy do przeprowadzenia w szkole Próbnej Matury Ustnej z Operonem z języka polskiego. Ta próba umożliwi uczniom odnalezienie się w sytuacji przedstawienia się komisji, wylosowania zestawu czy wystąpienia publicznego. Mogą ją Państwo zorganizować w dowolnym terminie.

W materiałach znajdą Państwo 30 zestawów egzaminacyjnych do przeprowadzenia próbnego egzaminu ustnego. Każdy zestaw składa się z:

  • pytania jawnego,
  • pytania niejawnego,
  • propozycji dwóch pytań do rozmowy z egzaminowanym.

 
Nauczyciel – egzaminator otrzyma także sugerowany zestaw odpowiedzi oraz kartę z kryteriami oceny.

Dostęp do materiałów jest możliwy wyłącznie dla szkół zapisanych do Próbnej Matury z Operonem. Zestaw egzaminacyjny udostępnimy na koncie osoby zgłaszającej szkołę do egzaminu próbnego.

Wsparcie w przygotowaniach do egzaminu

Poza egzaminem próbnym skuteczną pomocą w przygotowaniach do matury są dobrze znane i sprawdzone publikacje– vademecum, repetytoria i arkuszePublikacje sprawdzą się do użytku w klasie, a także indywidualnie – w domu. Wśród publikacji przygotowujących do matury z języka polskiego w tym roku znajdą Państwo dwie nowości: Konteksty i Maturę ustnąZachęcamy do zapoznania się z nimi w naszej Księgarni internetowej.

Vademecum to przewodnik po wymaganej teorii. Wiedza z konkretnego przedmiotu potrzebna do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych jest tu podana w skrótowej i przyjaznej formie ułatwiającej naukę. Publikacja zastąpi podręczniki, do których uczniowie mogą nie mieć już dostępu. To kompendium wiedzy z przykładami i komentarzami, które pozwala opanować niezbędny materiał.

Repetytorium zawiera to, co niezbędne do ćwiczenia przed egzaminem wszystkich typów poleceń: teorię z przykładami, zadania do samodzielnego wykonania, wzorcowo rozwiązany arkusz maturalny, samouczki, wskazówki rozwiązań i odpowiedzi do zadań. Jak wiemy, praktyka czyni mistrza!

Arkusze z odpowiedziami pomogą utrwalić informacje, przećwiczyć umiejętności w praktyce i oswoić się z formułą egzaminu. Arkusze z odpowiedziami są dostosowane do wymagań egzaminacyjnych CKE obowiązujących w tym roku szkolnym.

Wierzymy, że rozwiązanie zadań opracowanych przez nasze Wydawnictwo pozwoli uczniom lepiej przygotować się państwowego egzaminu i zmotywować się do nauki.

Inne serwisy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies .
Copyright 2024 © Wydawnictwo Pedagogiczne Operon
skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 679 02 02
58 679 00 00

Napisz do nas
info@operon.pl