Trwają zapisy do XIII edycji Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT).   Sprawdzian odbędzie się 13 maja 2021 r. Dziś specjalnie dla Państwa udostępniamy pierwszy quiz Bratka, który jest pierwszym krokiem do przygotowania dzieci do sprawdzianu!

Podsumowanie pierwszego etapu edukacji 

Operon jako pierwszy w Polsce zaproponował nauczycielom przeprowadzenie sprawdzianu już w III klasie szkoły podstawowej. OSKT to wyjątkowy sprawdzian zewnętrzny składający się z trzech części – polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, w którego trakcie są badane kluczowe umiejętności trzecioklasistów, takie jak:

- czytanie ze zrozumieniem

- słuchanie

- pisanie

- wiedza o języku

- liczenie i sprawność rachunkowa

- praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych

- rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych

- obserwacje przyrodnicze oraz ich analiza

- słuchanie ze zrozumieniem

 

Najnowszy element OSKT będzie wzbogacał część humanistyczną. Nagrania zostaną udostępnione wszystkim nauczycielom biorącym udział
w OSKT dzień przed sprawdzianem razem z filmem Bratka.

Harmonogram OSKT dostępny TUTAJ

 
Aby dobrze przygotować się do OSKT, udostępniamy Państwu quiz czytelniczy Bratka. Jest to świetna rozgrzewka przed sprawdzianem.
Quiz oswaja dzieci z formułą testową, a także sprawdza ich wiedzę.

 

Sprawdzian przyjazny nie tylko dziecku

Formuła OSKT została przygotowana z myślą o dzieciach. Jej celem jest zapewnienie komfortu psychicznego uczniom, ograniczając stres towarzyszący sprawdzianowi. Sprawdzonymi i skutecznymi elementami OSKT są film z Bratkiem oraz Bajka Bratka. Film oglądany przed sprawdzianem ma za zadanie wyciszyć i pomóc w skupieniu się przed rozwiazywaniem zadań, natomiast bajka uspokaja dzieci po zakończeniu sprawdzianu. Przeczytaj WIĘCEJ

Film i bajka wraz z quizem to dobry wstęp do sprawdzianu, który odbędzie się w maju. Już dziś zachęcamy do przeprowadzenia z uczniami czytelniczego quizu Bratka. W kolejnych numerach pojawią się quizy matematyczny i przyrodniczy.

baner quiz bratka

 
Ocena opisowa trzecioklasistów z wykorzystaniem oceniania kształtującego 

Narzędzia oceniania kształtującego to element wyróżniający sprawdzian Operonu na tle innych sprawdzianów dla trzecioklasistów. Uczniowie biorący udział w OSKT otrzymują indywidualny list będący oceną opisową podsumowującą kluczowe umiejętności uczniów po pierwszym etapie edukacji.

Karty oceniania kształtującego, które otrzymują nauczyciele po wprowadzeniu wyników sprawdzianu, są pomocą w przygotowaniu końcowej oceny opisowej ucznia.  Stanowią podsumowanie kompetencji trzecioklasistów, pozwalają na przekazanie informacji zwrotnej uczniowi oraz jego opiekunom. Więcej na ten temat pisaliśmy TU

 

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to pierwszy etap podróży z edukacją, w którą zabiera uczniów Wydawnictwo Operon. W tym roku odbędzie się on 13 maja. Zapisy trwają!

Zgłoszenia do sprawdzianu przyjmujemy przez panel na stronie www.egzaminy.operon.pl ‒ dostępny po zalogowaniu się do konta w serwisie Operon. Jeśli nie mają Państwo konta, można je łatwo założyć.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.egzaminy.operon.pl oraz u konsultantów pod numerem
58 679 00 00 i mailem: 
info@operon.pl.