Czy istnieją praktyczne strategie, które pomogą osiągnąć sukces na egzaminie ósmoklasisty? Nie zawsze liczba poświęconych godzin przekłada się na skuteczność nauki. Pomocne jest natomiast poznanie własnego stylu nauki. To może stanowić pierwszy ważny krok w kierunku realizacji marzeń o wybranej szkole średniej.

 

Każdy uczeń ma swój unikalny sposób przyswajania wiedzy i dopasowanie nauki do tego stylu może znacząco zwiększyć jej efektywność. Nasz artykuł zawiera praktyczne wskazówki, które pomogą w identyfikacji własnego stylu nauki oraz w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb. Pomóżmy odkryć uczniom, jak znaleźć swoją drogę do sukcesu w nauce i osiągnięcia wysokich wyników potrzebnych do spełnienia marzeń o wymarzonej szkole średniej.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to zrozumieć 
— Maria Skłodowska-Curie

 

„Jak się uczyć, żeby się nauczyć?” – lekcja stylu… nauki

Czy Państwa uczniowie znają teorię dotyczącą stylów uczenia się? Według niej każda osoba ma swój unikalny sposób przyswajania, przetwarzania i zapamiętywania informacji. Dlatego też uczenie się może wyglądać różnie dla różnych osób. Czasem łatwiej jest nam przyswoić nową wiedzę za sprawą różnych dodatkowych elementów, takich jak materiały graficzne, współpraca w grupie, słuchanie podcastów, rozwiązywanie zadań czy regularne ćwiczenia. Warto zachęcić ósmoklasistów do wykonania krótkiego testu, by poznali swój styl. Znajdą go Państwo TUTAJ

W miarę upływu czasu często obserwujemy, że jeden z naszych zmysłów staje się bardziej wyraźny i wpływa na nasz sposób uczenia się. Ten preferowany styl uczenia się staje się coraz bardziej efektywny i automatyczny, co przyspiesza przyswajanie nowych informacji. Warto zastanowić się, czy uczniowie rozpoznają swój główny sposób nauki, a także jakie korzyści to może przynieść w ich procesie edukacyjnym.

Aby pomóc uczniom w zrozumieniu ich indywidualnego stylu nauki i w dostosowaniu się do niego, zachęcamy do polecenia im, by wypełnili wspomniany test. Następnie uczniowie mogą zapoznać się z poniższą infografiką, która prezentuje sugestie działań dostosowanych do różnych stylów uczenia się. Dzięki temu będą mogli skorzystać z odpowiednich narzędzi i strategii, które pomogą im w bardziej efektywnej nauce oraz w osiąganiu lepszych wyników szkolnych.

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem – trening czyni mistrza!

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasistyz Operonem to wydarzenie, dzięki któremu uczniowie mogą poczuć atmosferę towarzyszącą egzaminowi państwowemu i sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności rozplanowania czasu i opanowania w sytuacji stresującej.

W tym roku Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem odbędzie się w dniach 5–7 grudnia 2023 r. w tysiącach szkółw całej Polsce, dzięki czemu towarzyszy mu wyjątkowo uroczysty charakter. Ten ogólnopolski trening jest również silnym bodźcem motywacyjnym do bardziej intensywnej nauki.

Zapisy trwają tylko do 10 listopada. To już niecały miesiąc! Szkołę można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej TUTAJ.

Aby wziąć udział w egzaminie próbnym, szkoła musi zgłosić liczbę uczniów, którzy przystąpią do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem,za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.