Za nami XVI edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Wierzymy, że Państwa uczniowie i uczennice poradzili sobie znakomicie na sprawdzianie. Jesteśmy wdzięczni, że zdecydowali się Państwo wspólnie z nami zatroszczyć się o wartościowe i przyjazne dla dzieci podsumowanie pierwszego etapu edukacji.

oskt

XVI edycja sprawdzianu z Operonem

9 maja uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych z całego kraju napisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem (OSKT). Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie. Po raz pierwszy brali udział w tak dużym sprawdzianie. Z otrzymywanych informacji wiemy, że wydarzenie przebiegało bez większych problemów. Wszystkie placówki zastosowały także proponowane przez Operon pomoce terapeutyczne, aby sprawdzian przebiegał w przyjaznej atmosferze i nie kojarzył się dzieciom z czymś stresującym.

Dziękujemy, że tak wielu z Państwa zdecydowało się wziąć udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

Rzetelne podsumowanie edukacji wczesnoszkolnej

OSKT ma na celu wesprzeć nauczycieli i nauczycielki klas 1–3 w odpowiedniej, rzetelnej diagnozie kompetencji ich uczniów i uczennic. Dzięki uzyskanym wynikom można przygotować obszerną informację zwrotną o postępach, którą warto przekazać dzieciom i ich opiekunom. Aby ją otrzymać, należy wprowadzić wyniki do panelu.

Informacja zwrotna uwzględnia podział na wszystkie obszary badane na sprawdzianie oraz zadania. Dzięki temu najmłodsi uczniowie dowiedzą się, jakie są ich mocne i słabsze strony. Na tej bazie mogą Państwo opracować końcową ocenę opisową i przekazać wytyczne diagnostyczne nauczycielom klas czwartych.

Instrukcja i regulamin OSKT z Operonem

Trzecioklasiści czekają już na zakończenie roku szkolnego i podsumowanie ich pierwszego etapu edukacji. Dzień po OSKT zostały udostępnione klucze odpowiedzi, kartoteki i karty oceniania. Znajdują się one na koncie osoby, która zgłosiła szkołę do udziału w wydarzeniu.

Na stronie Wydawnictwa Operon udostępniono także panel do wprowadzania wyników OSKT. Dzięki temu otrzymują Państwo pomoc w sformułowaniu końcowej oceny opisowej z elementami oceniania kształtującego.

Aby wprowadzić wyniki OSKT do panelu, należy:

  • kliknąć poniższy baner;
  • zalogować się na swoje konto Operon;
  • po zalogowaniu się wystarczy wejść w zakładkę „wprowadź wyniki”;
  • wpisać wyniki uczniów swojej klasy i gotowe!
     
oskt wyniki

Wszystkim trzecioklasistom i trzecioklasistkom
życzymy powodzenia w klasie czwartej!