Nowości Operon

Egzamin Ósmoklasisty - FAQ

 

Najczęściej zadawane pytania
 

Jak szybko Paczka TAK ZDAM! dotrze do szkoły od momentu złożenia przeze mnie zamówienia?
Paczka będzie w szkole w ciągu 4-5 dni roboczych, licząc od dnia, w którym złożone zostało zmówienie. Mailowo powiadomimy Panią/Pana o terminie przyjazdu kuriera.

Czy paczka, która przyjdzie do szkoły, będzie zaadresowana na moje imię i nazwisko?
Tak, na paczce pojawi się Pani/Pana imię i nazwisko.

Jak zostanę poinformowana/y o dostarczeniu paczki?
Informację o terminie dostawy wyślemy mailem i smsem jeden dzień roboczy przed dotarciem przesyłki.

Czy mogę śledzić swoją przesyłkę?
Tak. Po złożeniu zamówienia otrzyma Pani/Pan mailem potwierdzenie wraz z numerem przesyłki oraz linkiem strony, na której można śledzić, co aktualnie dzieje się z paczką.

Czy mogę dokonać zmian w złożonym już zamówieniu?
Tak ‒ w takiej sytuacji prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Paczki TAK, ZDAM! Pod numerem telefonu +48 58 679 00 00

Jaka jest cena Repetytorium i Niezbędnika?
Obie publikacje w ramach Paczki TAK, ZDAM! są dostępne dla szkół w preferencyjnych cenach:
Niezbędnik z teorią (język polski/matematyka) – cena 30 zł
Repetytorium (język polski/matematyka) – cena 25 zł

W jaki sposób przekazać Wydawnictwu pieniądze za zakupione publikacje?
Można to zrobić na 2 sposoby. Pierwszy - uczniowie przekazują pieniądze nauczycielowi, a nauczyciel kurierowi, który przyjedzie po odbiór pozostałych egzemplarzy. Drugi sposób - rodzice przelewają środki na konto Wydawnictwa podane na okładce publikacji.

Czy muszę uczyć z podręczników Operonu, aby zamówić paczkę TAK ZDAM?
Nie. Paczkę mogą zamówić wszyscy nauczyciele - również Ci, którzy w codziennej pracy nie korzystają z podręczników Wydawnictwa Operon.

Ile mam czasu na ewentualny zwrot niezakupionych przez rodziców publikacji?
Po 3-5 dniach od otrzymania przesyłki zadzwonimy do Pani/Pana, by ustalić termin, w którym kurier przyjedzie po odbiór niezakupionych książek. Jeśli podczas rozmowy okaże się, że nie ma Pani/Pan pewności co do terminu gotowości paczki, zadzwonimy ponownie za 1-2 dni.

Jak mam odesłać paczkę z egzemplarzami zwróconymi przez uczniów?
Wystarczy zapakować książki w dołączoną do paczki folię i całość włożyć do kartonu, w którym przesyłka przyszła do Pani/Pana od nas. To wszystko ‒ nie trzeba paczki adresować. O resztę zadba kurier. Przyjedzie on po odbiór w umówionym terminie ‒ ustalimy go z Panią/Panem telefonicznie po kilku dniach od otrzymania przesyłki.

Czy mogę otrzymać pakiet wyłącznie dla siebie?
Paczka TAK, ZDAM! jest przeznaczona dla nauczycieli i ich uczniów. Publikacje zostały opracowane tak, by kompleksowo wesprzeć zarówno nauczyciela, jak i uczniów w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Część zadań uczniowie mogą wykonać pod okiem nauczyciela podczas zajęć w szkole, część ‒ samodzielnie w domu. Nauczyciel może weryfikować zarówno zaangażowanie poszczególnych uczniów w proces przygotowań, jak i diagnozować obszary wymagające bardziej intensywnej pracy. Również rodzice mogą obserwować postęp pracy dziecka. To optymalne, zalecane przez nas rozwiązanie ‒ umożliwia ono indywidualne podejście do każdego ucznia. Jeśli jednak zdarzy się tak, że rodzice nie zdecydują się na zakup książek dla swoich dzieci ‒ może je Pani/Pan odesłać, zostawiając dla siebie bezpłatny pakiet nauczycielski.

Czy po zapoznaniu się z publikacjami mogę odesłać paczkę z całą zawartością do wydawnictwa?
Tak. Jeśli uzna Pani/Pan, że publikacje nie pomogą w procesie przygotowań do egzaminu lub jeśli Rodzice uczniów nie wyrażą zgody na ich zakup, całą przesyłkę będzie można odesłać na adres wydawnictwa, na nasz koszt.

Czy mogę zwrócić publikacje uczniów, a egzemplarze nauczycielskie zostawić dla siebie?
Tak. Jeśli rodzice nie wyrażą zgody na zakup publikacji, zaś Pani/Pan uzna, że są one wartościową pomocą w przygotowywaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty, publikacje dla nauczyciela może Pani/Pan zostawić dla siebie, a pozostałe egzemplarze odesłać na nasz koszt.

Co w sytuacji, kiedy uczniowie zniszczą publikacje lub mi ich nie oddadzą, mimo, że ich nie kupili?
Nauczyciel nie będzie obarczony kosztami zniszczonych lub zgubionych publikacji. Ewentualne zniszczone publikacje prosimy odesłać do wydawnictwa na nasz koszt.

Czy trzeba mieć konto w serwisie Operon, żeby zamówić paczkę TAK ZDAM?
Aby złożyć zamówienie na paczkę, trzeba założyć konto w serwisie Operon lub zalogować się na swój profil. Można ją również zamówić, klikając w link umieszczony w mailu informacyjnym od nas.

Inne serwisy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies .
Copyright 2020 © Wydawnictwo Pedagogiczne Operon
skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 679 00 00

Napisz do nas
info@operon.pl