Już  od  10 marca wszystkie szkoły zgłoszone do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem będą mogły bezpłatnie pobrać dodatkowe arkusze w wersji elektronicznej,  dostosowane do nowych wymagań egzaminacyjnych.

Dodatkowe arkusze egzaminacyjne dostosowane do wymagań egzaminu ósmoklasisty 2022

Już od 10 marca wszystkie szkoły zgłoszone do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem w roku szkolnym 2021/2022 będą mogły bezpłatnie pobrać dodatkowe arkusze w wersji elektronicznej, dostosowane do nowych wymagań egzaminacyjnych. Arkusze pojawią się na stronie egzaminy.operon.pl i będą dostępne po zalogowaniu do wyłącznej dyspozycji Dyrektorów szkół zgłoszonych do egzaminu próbnego. Oprócz arkuszy udostępnione zostaną również transkrypcje nagrań z języków obcych wraz z zasadami oceniania. Druga edycja Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem służy weryfikacji postępów w nauce.

Zachęcamy do przeprowadzenia drugiej edycji egzaminu próbnego w Państwa szkole w dowolnie wybranym przez Państwa terminie. Wybór sposobu wykorzystania dodatkowych arkuszy pozostawiamy Państwu – można przeprowadzić w szkole kolejny egzamin próbny, wypełnić zadania z arkusza z uczniami podczas zajęć czy przekazać go uczniom do pracy w domu. Nauczyciel ma dzięki temu możliwość dodatkowej weryfikacji stanu przygotowania uczniów do egzaminu. Wierzymy, że rozwiązanie zadań opracowanych przez Operon pozwoli uczniom lepiej przygotować się do państwowego egzaminu i zmotywować do nauki.

Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty – klucz do zdanego egzaminu z NOWĄ publikacją 

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny sprawdzian wiedzy dla uczniów szkoły podstawowej. Aby pomóc im w planowaniu nauki i powtórkach, a także przekazać pozytywną wiarę w sukces na egzaminie, opracowaliśmy serię publikacji Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty zawierającą tylko niezbędną wiedzę wymaganą od ucznia.

W ramach każdego przedmiotu cały program przygotowawczy został podzielony na znane już Państwu publikacje:

- Repetytorium z języka polskiego i matematyki – zadania, testy, arkusze, samouczki i pigułka teorii, czyli wszystko, co niezbędne do praktycznego ćwiczenia przed egzaminem. Do każdego Repetytorium dołączyliśmy kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej ‒ takzdam.pl ‒ która pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty w ciekawy i skuteczny sposób.
 

- Niezbędnik z teorią z języka polskiego i matematyki – wiedza potrzebna do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych podana w skrótowej i przyjaznej formie. Zastąpi podręczniki, do których uczniowie mogą nie mieć dostępu.
 

A także nowa publikację:

- Arkusze z odpowiedziami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego – tylko arkusze egzaminacyjne dostosowane do wymagań obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty w 2022 roku. Dzięki wyraźnie oznaczonym zadaniom, które można pominąć w związku z COVID-19, powtarzanie w ostatnich miesiącach nauki staje się łatwiejsze i efektywniejsze.
 

księgarni internetowej Wydawnictwa Operon dostępny jest również pakiet publikacji przedmiotowych składający się z dwóch publikacji – Repetytorium oraz Niezbędnika z teorią. Pakiet zawiera również „Tak, zdam! Twój klucz do zdanego egzaminu” ze wskazaniem treści i zadań, których nie można pominąć podczas nauki do egzaminu ósmoklasisty 2022 r. (aktualizacja wynikająca ze zmiany podstawy egzaminacyjnej), oraz dostęp do Strefy Nauki, będącej świetnym sposobem uporządkowania i utrwalenia materiału w lekkiej formie.