Próbna Matura z Operonem to ważne wydarzenie w tysiącach polskich szkół. Już od 15 lat odbywa się corocznie, umożliwiając przeprowadzenie próby generalnej przed egzaminem maturalnym. Dziękujemy za Państwa zaufanie i niesłabnące zainteresowanie, które jest najlepszą gwarancją tego, że egzamin spełnia swoją funkcję. Powrót uczniów do szkół daje nadzieję na to, że wszystko wróci do normy, a egzamin próbny odbędzie się stacjonarnie w szkołach. W związku z tym termin Próbnej Matury został wyznaczony na 22–25 listopada 2021. Zapisy trwają!

 

Matura nieodłącznie kojarzy się z dużym stresem, gdyż od jej wyników wiele zależy. Przeprowadzenie egzaminu próbnego pozwala na określenie umiejętności i zagadnień, które maturzyści opanowali dobrze, oraz wskazanie tych, z którymi mają trudności, wymagających powtórzenia. Próbna Matura z Operonem może również pomóc maturzystom w wyborze przedmiotów zdawanych na egzaminie państwowym. O tym, dlaczego warto zgłosić swoją szkołę do Próbnej Matury z Operonem, więcej przeczytają Państwo poniżej.
 

 
Próbna Matura z Operonem od 15 lat w polskich szkołach!

Próbną Maturę z Operonem organizujemy już od 2007 roku. Tegoroczna 15. edycja odbędzie się w dniach 22–25 listopada 2021. To jedyny tego typu egzamin próbny przeprowadzany w oficjalnej formule, zgodnej ze wszystkimi wymaganiami CKE, dzięki czemu jest wiernym odwzorowaniem egzaminu państwowego. Próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników odbywa się w całym kraju, zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz zachowaniem procedur CKE. Ponadto jako jedyne wydawnictwo na polskim rynku oferujemy Państwu próbne arkusze maturalne z informatyki! Maturzyści mogą sprawdzić swoją wiedzę z aż 11 przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Są nimi: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język angielski, język niemiecki, język polski, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie.

Próbna Matura jest kluczowym, ale nie jednym elementem programu przygotowań do matury w 2022 r. Poza egzaminem próbnym przygotowaliśmy dla Państwa system do wprowadzenia wyników z egzaminu, dzięki któremu jest możliwe generowanie szczegółowych raportów oraz planów powtórzeniowych dla każdej klasy. Dodatkowo w marcu przyszłego roku udostępnimy bezpłatnie arkusze egzaminacyjne w ramach drugiej edycji, która służy weryfikacji postępów w nauce. Co roku jest przygotowywany także raport ogólnopolski zawierający informacje zbiorcze o wynikach wszystkich maturzystów biorących udział w egzaminie. Przeprowadzenie Próbnej Matury z Operonem w skali ogólnopolskiej umożliwia porównanie poziomu zdawalności próbnej matury z innymi szkołami w całej Polsce. Po przeprowadzonym egzaminie próbnym są udostępniane raporty, statystyki i rankingi szkół, Rankingi cieszą się dużym zainteresowaniem oraz stanowią doskonałą formę promocji dla tych placówek, których uczniowie osiągają wysokie wyniki na poziomie ogólnopolskim. Corocznie publikowane są rankingi ogólnopolskie oraz wojewódzkie.

Aby wziąć udział w egzaminie próbnym, szkoła musi zgłosić liczbę maturzystów, którzy przystąpią do Próbnej Matury z Operonem.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 października 2021 r. za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.

Poza egzaminem próbnym oferujemy uczniom także:

  1. Vademecum oraz Testy i arkusze z dziewięciu przedmiotów,
  2. serwis internetowy gieldamaturalna.pl,
  3. aplikację Gram&Zdam! Matura.

 

 
Więcej informacji na temat tegorocznej edycji egzaminu otrzymają Państwo na stronie egzaminy.operon.pl.