W tym roku program przygotowania do egzaminów państwowych to nie tylko publikacje egzaminacyjne i próbne egzaminy, lecz także nowe narzędzia dla nauczyciela, które umożliwiają sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów oraz zaplanowanie powtórki z obszarów, które tego wymagają.

 

Kompleksowy program przygotowań do matury składa się z trzech etapów:

  1.    OgólnopolskaPróbna Matura z Operonem przeprowadzana w dniach 22-25 listopada
  2.   Udostępnienie dyrektorom szkół raportów z wynikami Próbnej Matury uzupełniony o plan powtórzeniowy dla każdej klasy.
  3.   II edycja Próbnej Matury, służąca weryfikacji postępów w nauce

 

W tym roku dzięki Próbnej Maturze uczniowie mogą nie tylko sprawdzić poziom swojej wiedzy, ale także otrzymają wsparcie w dalszych przygotowaniach. Nauczyciele, którzy wprowadzą wyniki swoich uczniów dostaną raport z wynikami klasy uzupełniony o plan powtórzeniowy. Będzie on zawierał dodatkowe zadania odpowiadające tym obszarom, które w danej klasie wypadły najsłabiej. Dodatkowo, wszyscy uczniowie zgłoszeni do programu po Maturze Próbnej otrzymają indywidualny raport ze swoimi wynikami oraz dostęp do platformy edukacyjnej, zawierającej zadania i treści powtórzeniowe ze wszystkich przedmiotów, które mogą zdawać na Maturze Próbnej.

 

Poza raportami dla uczniów oraz klas, jak co roku, dyrektorzy szkół otrzymają do wyłącznej dyspozycji raporty z wynikami szkoły.

 

Aby wziąć udział w programie, szkoła deklaruje liczbę maturzystów, którzy mają przystąpić do Próbnej Matury z Operonem.

 

Wszelkie informacje na temat tegorocznej edycji znajdą Państwo na stronie egzaminy.operon.pl lub u swojego osobistego konsultanta.